У Дніпропетровську злодії вкрали приношення віруючих з чудотворної ікони Богородиці

У ніч з 19 на 20 січня у Дніпропетровському храмі в честь ікони Божої Матері «Іверська» був здійснений акт вандалізму по відношенню до головної святині – чудотворного образу Богородиці. Про це Інформаційному відділу УПЦ повідомив настоятель храму протоієрей Миколай Несправа.

DSC_0157 (1)
Чудотворна ікона Божої Матері «Іверська»

Зловмисники проникли всередину храму, розбивши склопакет і вітражне скло. Після чого викрали приношення віруючих людей, які прикрашали ікону Божої Матері «Іверська».

За словами отця Миколая, крадії були націлені саме на чудотворний образ. «Вони не взяли більше нічого з храму, хоча навколо було достатньо цінностей. Вандали зняли броньоване скло з захисту на образі і зібрали прикраси з головної святині храму», – повідомляє священик.

Протоієрей Миколай називає втрату не комерційною, а духовною. «По-перше, кожна підвіска – це жива історія людини, яка отримала милість від Бога, це видиме свідчення її вірності та поваги до святині. З іншого боку, на іконі було дуже багато дарів, які були передані з монастирів різних країн – зі Святої Землі, Грузії, Греції, Сербії. Паломники, братія, різні обителі, з якими ми маємо теплі стосунки, передавали в дар якийсь унікальний предмет для того, щоб він був на іконі. Фактично все це було викрадено», – розповідає настоятель храму.

Близько 7-мої ранку охорона виявила, що вхід в храм зламаний, був викликаний наряд поліції. «Поліція відреагувала миттєво, – повідомляє отець Миколай, – і через 10 хвилин наряд був вже на місці. Співробітники поставилися з глибоким розумінням до ситуації. Було додатково задіяно ще декілька спецгруп – оперативників, слідчих з різних районів, кінологів».

БМВ
Відзнака Блаженнішого Митрополита Володимира

Настоятель храму, в якому стався акт вандалізму, говорить, що навіть не уявляє хто міг це зробити. «Складно сказати хто це зробив. Пограбування настільки зухвале… Вона направлено на наше серце. – коментує протоієрей Миколай Несправа. – Свого часу наш храм Блаженніший Митрополит Володимир нагородив особливою відзнакою, її теж вкрали. Орден не представляє особливої ​​ювелірної цінності, але це була особлива пам’ять про Блаженнішого. Навіщо злодіям, які розуміють, що таке срібло і золото, знак Блаженнішого – питання…».

Читайте також: На Поліссі керуючий єпархією освятив відновлений після наруги храм (+ФОТО)

Просмотров: 576