На Рівненщині відбулося прославлення чудотворної Вілійської ікони Богородиці «Знамення»

4 червня 2020 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, рішенням Священного Синоду УПЦ відбулося прославлення ікони Божої Матері «Знамення» Вілійської, яка зберігається в старовинному храмі на честь великомучениці Параскеви П’ятниці в с. Вілія на Рівненщині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Рівненської єпархії.

Святкову Божественну Літургію звершили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії. За Богослужінням молився та причастився Христових Таїн митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій.

На малому вході настоятель Свято-Параскевського храму протоієрей Олександр Жук, котрий збирав документи для прославлення святого образу, за старанне служіння Церкві був нагороджений митрою.

Прот. Олександр Жук згадував: «Настоятелем церкви у Вілії я є вже дванадцять років, за цей час на моїх очах траплялось багато чудес: люди, що приходили до образу «Знамення» з хворобами та проблемами, отримували зцілення, відповіді. Згодом я зрозумів, що потрібно вести особливу книгу, в якій усі зцілені могли б лишити відгук. Історій одужання виявилось дуже багато». Збір необхідних документів для подання на розгляд Синоду тривав кілька років, для цього о. Олександр працював у архівах Житомира, Києва, Рівного. Перегортаючи десятки сторінок, як він стверджує, знайшов підтвердження дивних чудес біля ікони «Зцілення» ще столітньої давнини. Місцеві жителі також зберігають у пам’яті багато історій про ікону.

За Літургією були звершені особливі прохання та молитви за Церкву і державу, а також за позбавлення від вірусної хвороби та про лікарів, які трудяться в нелегких умовах пандемії.

На завершення митрополит Сергій зачитав рішення Священного Синоду УПЦ про прославлення чудотворної Вілійської ікони.

Єпископ Пимен зачитав історію явлення святині.

Історія явлення ікони багаторазово описана в літературі, підлягає детальному документальному відновленню на основі матеріалів Волинської духовної  консисторії, які зберігаються в фондах Державного архіву Житомирської області. Так, у 1889 році в с. Вілія відбулася надзвичайна подія. У четвер, перед днем ​​Святої Трійці, 25 травня (6 червня за н. ст.), в будинку селянина Миколи Остапчука з’явилася ікона Божої Матері «Знамення». Його невістка Домна побачила сяйво, яке збільшувалося щохвилини. Уражена таким чудом, Домна підійшла з трепетом у кут кімнати, де була божниця з іконами, і побачила маленьку ікону Божої Матері, яка вийшла із землі. Страх і благоговіння охопили Домну, вона повідомила місцевому священику, родичам і односельцям про диво… А буквально в перші дні явлення ікони стали відбуватися чудотворні зцілення, зафіксовані в протоколі.

Насамкінець митрополит Варфоломій привітав усіх зі знаменною подією, яка увійшла в історію Церкви, подякував архієреям, духовенству та вірним за труди та соборні молитви.

Нагадаємо, 6 грудня 2019 року на засіданні Священного Синоду було прийнято рішення встановити день вшанування образу Вілійської ікони Божої Матері «Знамення». 

Читайте також: Священний Синод прославив чудотворну ікону Богородиці «Знамення» Вілійську — чудеса, розповіді очевидців (відео)

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 821