У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Предстоятель очолив святкове богослужіння у Феофанії

25 червня 2026 року, у день памʼяті преподобного Онуфрія Великого, у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось урочисте богослужіння з нагоди тезоіменитства Предстоятеля Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Божественну літургію у головному соборі обителі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент; митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство обителі, Києва та гості у священному сані.

Участь у богослужінні взяли ігумені та насельниці чернечих обителей УПЦ, а також чисельні віряни, які прийшли, щоб помолитись зі своїм Предстоятелем.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії під керівництвом архімандрита Леонтія (Тупкала).

За Літургією піднесли молитву про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію виголосили многоліття з нагоди тезоіменитства. Вітальне слово Блаженнішому архіпастирю від Священого Синоду зачитав митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Предстоятель подякував за привітання та звернувся до присутніх зі словом. Блаженніший владика розповів про дивовижне життя преподобного Онуфрія Великого, який змалку повністю присвятив себе Господу та провів в особливому подвизі у пустині шістдесят років.

Архіпастир закликав наслідувати приклад преподобного Онуфрія — хоча ми не можемо зробити цього буквально і піти в пустелю на подвиг, але «можемо своїм розумом зайти у своє серце  і там творити солодку молитву і бесіду з Богом».

«Кожна людина може собі зробити цю спасительну пустиню в своєму серці, в своїй душі і туди заходити своїм розумом, — сказав Предстоятель. — Що таке зробити спасительну пустиню? Це значить покаянням з себе вигнати пристрасті, пороки, гріхи. Зробити цей наш духовний простір душі порожнім, не зайнятим ніяким пороком. І зайти своїм розумом туди, і там творити солодку молитву до Бога, каятися, просити за себе перед Богом, просити за своїх близьких, за рідних, за весь світ. Оце і є той подвиг, який ми маємо звершувати і якому нас навчає преподобний Онуфрій».

Блаженніший владика ще раз подякував усім присутнім за участь у богослужінні та вшануванні пам’яті преподобного Онуфрія.

«Нехай Господь молитвами преподобного Онуфрія благословить всіх вас, — побажав Предстоятель. — Преподобний казав: “Хто в цьому світі буде мене шанувати і звершувати мою пам’ять, я буду пам’ятати його добрі справи і буду молитися Богові, щоб він наслідував вічне спасіння на небі у Христі”. Нехай Бог молитвами святого преподобного Онуфрія береже і хранить всіх нас».

Потім усі віряни вітали Блаженнішого владику з днем небесного покровителя.

Просмотров: 75