Після позбавлення можливості молитися у рідному храмі, віряни села Залізниця на Волині звели нову святиню

21 червня 2026 року, у неділю третю після П’ятидесятниці, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив освячення престолу та першу Божественну літургію у храмі на честь святителя Спиридона Триміфунтського села Залізниця Люб’язького благочиння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Волинської єпархії.

У єпархії нагадують, що наприкінці 2023 року віряни Української Православної Церкви у селі Залізниця були позбавлені можливості молитися у своєму історичному Покровському храмі, який був переведений у ПЦУ. Утім релігійна громада УПЦ продовжила богослужбове життя, а згодом розпочала будівництво нового храму.

За чином освячення та першою Літургією керуючому Волинською єпархією співслужили благочинний Люб’язького округу протоієрей Анатолій Шкара, настоятель храму протоієрей Віталій Першута, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Любешівського округу протоієрей Георгій Поліщук, клірики єпархії та гості у священному сані.

На малому вході правлячий архієрей відзначив настоятеля храму високою церковною нагородою – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до молитви «Отче наш».

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, її Захисників, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Також були піднесені заупокійні молитви за усіх полеглих українських воїнів, невинно вбитих під час війни та усіх спочилих православних християн.

Святкове богослужіння завершилося хресним ходом навколо новозбудованого храму.

Просмотров: 29